KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16558252

nr 1655 8252

Peder Duke

(1938-2003), Sverige

Oljemålning, Signera a Tergo, "Gul Spridning". Signerad a Tergo. Olja på duk, ej spännram, oramad, Bildmått: 95x120. Olja på duken mått: 106x130 cm, oramad

Peder Duke, född 1938 i Stockholm, död 2003, svensk målare och tecknare.

Utrop:

8.000 kr

Såld:

5.000 kr

måndag 4 november 2024
kl 20:16:00

1/11 13:09:53 1      Vinnande bud

Peder Duke

Läs mer om Peder Duke